Dks - Oslo kommune
Adresse: Postboks 6127, Etterstad, 0602 Oslo
Telefon: 23 46 70 63•Faks: 23 46 70 75•Kontakt: Den kulturelle skolesekken • Nettsted: http://www.dks.osloskolen.no •
Patty og ulven (fast produksjon)
Fast produksjon for elever på 5. trinn.
Sammen med Oslo-Filharmonien, formidler to av Norges ledende kvinnelige artister fortellingen om Peter og ulven med en urban og samfunnsengasjert vri. Forestillingen i Oslo Konserthus er basert på kjent og populær musikk av Sergej Prokofjev, men handlingen er flyttet til et helt annet miljø – fra Russland til Etiopia.
«Patty og ulven – en musikalsk anekdoteberetning, remixa med fabelrim av Amina og Sarahs lille team. Eller, teamet er kanskje ikke så lite, vi har jo hele Oslo-Filharmonien med oss på lag. Den klassiske historien om Peter og ulven er blitt snudd på hodet, blinga og tatt med i vår Facebook-, iPhone og Twitter-verden. Men det slutter ikke der, i denne versjonen er det ikke lenger en helt, men heltinnen Patty, som redder dagen.»
- Amina og Sarah, manusforfattere -
Du ser hvilke produksjoner skolen er tildelt, med dato og tidspunkt, ved å gå til skolen din i nedtrekksmenyen oppe til venstre.
Om utøvere og produsenter
- Arrangert av:
- Dks - Oslo kommune
- I samarbeid med:
-
Oslo-Filharmonien
- Produsent:
-
Oslo-Filharmonien
Utøverkontakter
- Kontaktperson utøver/medvirkende:
-
Birte Løken
Birte.Loken@oslophil.com
Tlf: 9518 4557
Medvirkende
- Oslo-Filharmonien
- Amina Sewali (Manusforfatter og forteller)
- Sarah Ramin Osmundsen (Manusforfatter og forteller)
Musikk
5. trinn
Turnéplan: Patty og ulven - V2012
Praktisk informasjon
- Programlengde:
- 40 min
- Maks. publikumsantall:
- 1000
- Arena / rom:
- Oslo Konserthus
Video
Ressurser
Arrangører
- Arrangert av:
- Dks - Oslo kommune
- I samarbeid med:
-
Oslo-Filharmonien
- Produsent:
-
Oslo-Filharmonien
Medvirkende
- Oslo-Filharmonien
- Amina Sewali (Manusforfatter og forteller)
- Sarah Ramin Osmundsen (Manusforfatter og forteller)




